Barcode: 4250941758133
Konfekt Aprikose
by WeltPartner
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
fair trade
no gluten
organic
vegetarian
eu organic
vegan
de oko 005
world fair trade organization
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 380.0 kcal |
| Fat | 12.0 g |
| of which saturated | 1.9 g |
| Carbohydrates | 62.0 g |
| of which sugars | 46.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 5.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Aprikosen 50%, Feigen 30%, Haselnüsse, Kokosnuss 3%
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Mélange du randonneur
KIRKLAND Signature
D NOVA 4
Organic Dried Mangoes
D NOVA 1
organic coconut water
Kirkland Signature
B NOVA 1
Long Grain Rice
Kirkland
B NOVA 1
Keto Snack Mix
Kirkland Signature
E NOVA 4
Organic Coconut Water
Kirkland
B NOVA 1
Dry roasted almonds
Kirkland
A NOVA 3
Pistachios
Kirkland Signature
B NOVA 3
Pecans
Kirkland
B NOVA 3
Organic Raspberry Spread
Kirkland Signature
D NOVA 4
Snacking Walnuts
Kirkland
B NOVA 1
Organic blueberries
Kirkland
A NOVA 1