Barcode: 4250941758140
Konfekt Kirsche
by WeltPartner
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
fair trade
no gluten
organic
vegetarian
eu organic
non eu agriculture
vegan
eg öko verordnung
de oko 005
eu agriculture
eu non eu agriculture
Categories
Available in
austria, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 390.0 kcal |
| Fat | 13.2 g |
| of which saturated | 2.1 g |
| Carbohydrates | 62.0 g |
| of which sugars | 48.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 5.9 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Figs 45%, sour cherries 35% (sour cherries, apple juice, sunflower oil), _hazelnuts_, coconut 3%
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
CAR Mélange de noix
Carrefour
A NOVA 1
Filière Qualité Carrefour Extra Quinoa
Carrefour filiere qualite, Carrefour fqc
A NOVA 1
Carrefour Extra Deca 20 Pièces
Carrefour
B
CAR Aiguillettes de cabillaud - Fish & Chips
Carrefour
C NOVA 4
Carrefour Extra Moka Arabica & Robusta
Carrefour
B NOVA 1
Carrefour The Market Cantaloupe
Carrefour, carfour market
A NOVA 1
Carrefour Bio Spaghetti Blé Complet
Carrefour BIO, Carrefour
A NOVA 1
Simpl Pain Blanc Carré
Carrefour, Simpl
C NOVA 3
Simpl Pain Gris Carré
Carrefour, Simpl
C NOVA 3
CAR Mendiants
Carrefour
C NOVA 3
Carrefour Extra Dessert 100% Arabica
Carrefour
B NOVA 1
Carrefour Bio Fusilli Blé Complet
Carrefour BIO,Carrefour
A NOVA 1