Barcode: 7613413562633
Konfitüre Aprikosen
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
made in swiss
Categories
Available in
germany, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 203.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 50.0 g |
| of which sugars | 50.0 g |
| Fiber | 1.5 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Pulpe d'abricots, sucre, gélifiant E 440), acidifiant (E 330), antioxydant (E300)
Additives
e300
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
SUPER SOFT HAMBURGER ROLLS 6pk SC
coles BAKERY
C NOVA 4
Torradas
Continente
C NOVA 4
Poulet pané sauce caesar
Sodebo
C NOVA 4 Eco-Score B
Fusilli n°34 bio
De Cecco, Dececco
A NOVA 1
Yannoh Original
Lima
C
Pasta arahide sanovita
C NOVA 4 Eco-Score E
Penne Rigate nº 41
De Cecco
A NOVA 1
wholemeal rolls
Village Bakery
A NOVA 1
Pfannengemüse - Provencal
Aldi, Natur Lieblinge, Plukon
A NOVA 1
Bananen süß & samtig
No-Name
B NOVA 1
Spitzpaprika - Rot
Aldi, Natur Lieblinge
A NOVA 1
CRUSHED WHEAT SOURDOUGH BREAD
WOOLWORTHS FOOD
A NOVA 4