Barcode: 12116270
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 249.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 61.0 g |
| of which sugars | 60.0 g |
| Fiber | 0.9 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Zucker, Erdbeeren, Säuerungsmittel: Citronensäure, Geliermittel: Pektin
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Apple streusel granola with cinnamon & spice, cinnamon & spice
C NOVA 4
365 Organic Morning O’s
356 Whole Foods
D NOVA 4
Organic 100% juice tropical punch from concentrate
365
E NOVA 4
Organic Almond Butter Creamy
365 Whole Foods Market
A NOVA 2
Organic carrots
365 everyday value
A NOVA 1
Organic Chopped Kale
365
NOVA 1
Lightly sweetened organic whole grain wheat & brown rice flour cereal with the warm, spicy flavor of organic cinnamon squares, crunchy cinnamon squares
D NOVA 3
Organic frosted flakes cereal, frosted
D NOVA 3
Spiced punch 100% juice, spiced punch
E NOVA 4
Pecans halves & pieces
365 everyday value
NOVA 1
Sweetened whole grain wheat & oat cereal finished with real honey & roasted ground almonds falcon flakes
C NOVA 3
Pumpkin & Sage Farro Pilaf
Whole Foods,Whole Foods Market
D NOVA 4