Lemon Square Cake Iced
by Coborn's
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 363.0 kcal |
| Fat | 14.8 g |
| of which saturated | 3.7 g |
| Carbohydrates | 54.8 g |
| of which sugars | 42.2 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.0 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
White cake mix (sugar, bleached enriched wheat flour [wheat flour, niacin, reduced iron, thiaminemononitrate, riboflavin, folic acid], vegetable shortening[partially hydrogenated soybean & cottonseed oils withadded mono - and diglycerides, propylene glycol mono - anddiesters of fat, lecithin, and polysorbate 60], egg whitesolids, modified wheat & tapioca starch, leavening [sodiumbicarbonate, sodium aluminum phosphate, sodium acidpyrophosphate, monocalcium phosphate], non fat dry milk, salt, dextrose, natural and artificial flavor, xanthangum, guar gum, sodium stearoyl lactylate) , water,powdered sugar with corn starch (anticaking agent), icingbase (vegetable oil [partially hydrogenated soy andcottonseed], sugar, corn syrup solids, mono anddiglycerides, salt, artificial flavor, polysorbate 60), soybean oil, lemon flavor (water, natural flavors, xanthangum, citric acid, sodium benzoate, bha, yellow #5).
Additives
Related Products in Snacks
Dry roasted peanuts
Peanuts
Roasted salted cocktail peanuts
Pancake & waffle complete mix
Pancake & waffle complete mix
Best Choice
Mini marshmallows
Fudge brownie mix
Dry roasted peanuts
Dry roasted peanuts
Always Save
Whole Cashews
Best Choice
Marshmallows
Always Save
Marshmallows
Best Choice