Barcode: 00791717
Lemon Stuffed Olives
by Trader Joe’s
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 156.0 kcal |
| Fat | 15.6 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 3.0 g |
Ingredients
Green Chalkidiki olives, water, lemon peel, sea salt, lactic acid, citric acid. May contain almond.
Additives
e270
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Umeya, Nori Rice Crackers
Umeya Rice Cake Company
D NOVA 4
Pagasa, Seeds, Macaroni Product
Pastas Y Galletas De Tijuana S.A. De C.V.
A NOVA 1
100% Semolina, Macaroni Product Alphabets
Pagasa
NOVA 1
Macaroni Product Elbow
Pagasa S.A. De C.V.
A NOVA 1
Pagasa, Macaroni Product Cut Fideo
Pagasa S.A. De C.V.
A NOVA 1
Umeya, Hana Toasted Rice Crackers
Umeya Rice Cake Company
D NOVA 4
Pagasa, Macaroni Product Stars
Pagasa S.A. De C.V.
A NOVA 1
Lasagna, macaroni product
Pagasa S.A. De C.V.
A NOVA 1
Umeya, Oriental Snacks, Rice Crackers, Spicy
Umeya Rice Cake Company
D NOVA 4
Umeya, Chidori Sesame Sprinkled Cookies
Umeya Rice Cake Co
D NOVA 4
Umeya, Oriental Snacks, Wasabi Peas With Cracker, Hot
Umeya Rice Cake Company
C NOVA 4
Vegan Cream Cheese Alternative
Trader Joe's
E NOVA 4