Barcode: 0810143511772
Lemon Swish Protein Powder
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no added sugar
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 487.0 kcal |
| Fat | 28.2 g |
| of which saturated | 20.5 g |
| Carbohydrates | 12.8 g |
| of which sugars | 5.1 g |
| Fiber | 12.8 g |
| Proteins | 56.4 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Alanine, Arginine, Aspartic Acid, Cysteine, Glutamic Acid, Glycine, Histidine, Isoleucine, Leucine, Lysine, Methionine, Phenylalanine, Proline, Serine, Threonine, Tryptophan, Tyrosine, Valine
Additives
e620
e640
e640i
e641
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Protein Supplement
organika glycine
Organika
NOVA 4
All-in-One Shake
Goodprotein
D NOVA 4
Whey Protein
Body Fortress
D NOVA 4
ISOLATE PROTEIN
BODY X FORTRESS
A NOVA 4
Impact Whey Isolate
Myprotein
B NOVA 4
Clear Whey Protein
Myprotein
NOVA 4
FARM FED Marshmallow Milk
AXE & SLEDGE
NOVA 4
Select Protein Peanut Butter Cookie
PEScience
E NOVA 4
PLANT BASED PROTEIN BANANA CINNAMON
TRUVANI
D NOVA 4
Hybrid Protein
AN Performance
D NOVA 4
Essential Protein Daily Shake
Ritual
NOVA 4
IMPACT Whey Isolate
MYPROTEIN
NOVA 4