Barcode: 0858590005574
Lemon Tea Biscuits
by Naturebox
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 26.7 g |
| of which saturated | 15.0 g |
| Carbohydrates | 66.7 g |
| of which sugars | 30.0 g |
| Fiber | 3.3 g |
| Proteins | 6.7 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Flour (wheat flour, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid), butter, powdered sugar (sugar, corn starch), honey, natural lemon flavor, buttermilk powder, salt.
Related Products in Snacks
Chocolate con leche
Equimercado
D NOVA 4
Chocolate puro comercio justo
Equimercado
D NOVA 4
Galletas Integrales Avena y Chocolate
Equimercado
D NOVA 4
Chocolate Negro 85%, Ecológico
Blanxart
D NOVA 3
Rostas
La Riera
E NOVA 3
Chocolate blanco ecológico y de Comercio Justo
Equimercado
E NOVA 4
Chocolate negro 85% con pepitas de cacao
Blanxart
E NOVA 3
Chocolat noir biologique
Blanxart
D NOVA 3
Galletas integrales de avena y quinua con naranja y vainilla
Equimercado
D NOVA 4
Organic dark chocolate 82% Congo
Blanxart
D NOVA 3
Dark Chocolate 95% Guayaquil
Blanxart
D NOVA 3
Chocolate negro con naranja
E NOVA 4