Barcode: 9556156056480
Lemon Tea - Less Sugar
by Yeo's
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
halal
Categories
Available in
cambodia
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 20.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.9 g |
| of which sugars | 4.9 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, black tea extract, sugar, lemon juice, INS 330, INS 331iii, Flavor, Sucralose
Additives
e330
e331
e331iii
e955
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Milch-Drink
Rottaler
C NOVA 4
Kalder Kaffee
Milram
B NOVA 4
Laktosefreie Fettarme Milch
Schwarzwaldmilch
B NOVA 1
kávová limonáda
Mazagrande,Tchibo
D NOVA 4
Grüner Tee Limette
Rottaler
D NOVA 4
Feine Milde Natur-mild lösl. Kaffee
Tchibo
NOVA 1
H-Vollmilch 3,5 %
Berglandmilch, Rottaler
C NOVA 1
Haltbare Weidemilch
Schwarzwald
C
Schoki
Schwarzwaldmilch
E NOVA 3
Red Lobster, Caramel Appletini
Red Lobster
E
frische Weidemilch 3,8%
Schwarzwaldmilch
C NOVA 1
Lac - lactosefrei
Schwarzwaldmilch
C