Barcode: 0681131018050
Lemon thyme chicken bone broth
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 6.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.4 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.8 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Chicken stock (water, chicken bones, onions, celery, carrots, sea salt, garlic, parsley, spices, thyme), lemon juice, chicken flavor broth concentrate (chicken stock, natural flavor, salt, sugar, yeast extract, chicken fat), thyme, sea salt, lemon oil.
Allergens
celery
Related Products in Canned Foods
Saucisse aux lentilles cuisinés
Belle France
C NOVA 4
Petit Salé aux lentilles cuisinées
Belle France
C NOVA 4
Salade Texane
Belle France
C NOVA 4
Garniture pour bouchées à la reine
Cora
C NOVA 4
Sauce Bolognaise
Belle France, Francap Distribution
B NOVA 4
Petit salé aux lentilles cuisinées
Belle France
C NOVA 4
Saucisses aux Lentilles
Cora
B NOVA 4
Torti bolognaise
Cora
C NOVA 4
Boeuf bourgignon au vin
Belle France
C NOVA 4
Ravioli bolognaise
Cora
C NOVA 4
Cassoulet
Cora
B NOVA 4
Salade Mexicaine, au thon
Belle France
A NOVA 4