Barcode: 5060108450041
Lemon Tonic
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
no artificial sweeteners
green dot
no artificial colors
no colorings
no flavors
Categories
Available in
france, united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 35.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 8.7 g |
| of which sugars | 7.6 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Eau de source gazéifiée, sucre de canne, citron fruits concentré 7.8 %, acide: acide citrique, antioxydant : acide ascorbique, quinine naturel.
Additives
e300
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Den Lille Nøttefabrikken Cashew 280g
BRYNILD GRUPPEN AS
Brente Mandler
Nøttefabrikken
D NOVA 4
Nøtti Frutti Original
Den Lille Nøttefabrikken
D NOVA 3
Naturmix Nøtter u/Salt 160g Dln
Brynild
Nøtti Frutti 60g Dln
Brynild
Pistasj
Brynild
B
Risbrød
Brynild
E NOVA 4
God påske
Minde
E NOVA 4
Spesial Nøtter Strips 55g Dln
Brynild
D
Nøtti Frutti 350g Dln
Brynild
D NOVA 3
Peanøtter Salt 175g St.Michael
Brynild
C
Sprø Chilinøtter
BRYNILD GRUPPEN AS
D NOVA 4