Barcode: 87111781
Lemon + vitamin C
Processing
NOVA 4
Available in
netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 367.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 90.0 g |
| of which sugars | 81.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
dextrose (88%), maltodextrine, voedingszuur (citroenzuur), aroma, antiklontermiddel (magnesiumzouten van vetzuren), vitamine C.
Additives
e330
e470b
Related Products in Sweeteners
Zero Calorie Sweetener
Equal
D NOVA 4
Azucar
Azucarera
E NOVA 2
Sucralose
Equal
NOVA 4
Equal, sucralose 0 calorie sweetener
Equal
D NOVA 4
Sweet mate, zero calorie sweetner
Sweet Mate
D NOVA 4
Zero Calorie Sweetener
Merisant Company.
D NOVA 4
Equal, Natural Sweetener Stevia
Merisant Us Inc.
NOVA 4
Edulcorant de Table
Quickbury
NOVA 3
Sweetener
Merisant Company
D NOVA 4
Same sweetener* as sweet'n low saccharin
D NOVA 4
Zero calorie sweetener
Sweet Mate
A NOVA 4
Zero calorie sweetener
Equal
D NOVA 4