Barcode: 0099482524920
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 516.0 kcal |
| Fat | 25.8 g |
| of which saturated | 22.6 g |
| Carbohydrates | 67.7 g |
| of which sugars | 29.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.2 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
UNBLEACHED WHEAT FLOUR, HIGHLY REFINED COCONUT OIL, SUGAR, DRIED GLUCOSE SYRUP, WHEY POWDER (MILK), SOY LECITHIN (EMULSIFIER), SALT, BAKING SODA (SODIUM BICARBONATE), NATURAL FLAVOR, VANILLA POWDER (GROUND VANILLA BEANS, MALTODEXTRIN, ACACIA GUM). CONTAINS MILK, WHEAT AND SOY INGREDIENTS. MAY CONTAIN PEANUTS, TREE NUTS AND EGGS.
Allergens
milk
Additives
e322
e322i
e414
e500
e500ii
Related Products in Snacks
Pub Style Pretzels
Clancy’s
E NOVA 4
Empower Fruit Flavour Sweeys
Aldi Uk
NOVA 4
Mini Bagel Sandwich Crackers Blueberry Cream Cheese
Savoritz
E NOVA 4
Burnt caramel sea salt filled Belgian milk chocolate bar
Choceur
E NOVA 4
Biopure Bite Kakao
Nur Nur Natur
D NOVA 3
Novellini
Buon'ora
D NOVA 4
Coconut Clusters
Simply Nature
D NOVA 4
Mingles Joghurt & Frucht
Aldi
C NOVA 4
Bio-Nuss-Sterne
Georg Goess,Bio
D NOVA 4
Waffel Blättchen Choviva
Aldi,Biscotto,Biscuit International,ChoViva
E NOVA 4
Mini-Osterlamm
Osterphantasie, Kuchenmeister
E NOVA 4
139 0.420 PE CHRISTMAS TURKEY STUFFING FLAVOUR CRU
Crunchy Balls
NOVA 4