Barcode: 0850025850162
Lemon White Chocolate Crunch
by Mosh
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
kosher
no added sugar
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 429.0 kcal |
| Fat | 23.8 g |
| of which saturated | 3.6 g |
| Carbohydrates | 38.1 g |
| of which sugars | 7.1 g |
| Fiber | 19.0 g |
| Proteins | 28.6 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Almonds, Protein Blend (Whey Protein Isolate, Whey Protein Concentrate, Grass-Fed Milk Protein Isolate), Allulose, Tapioca Fiber, White Chips (Cocoa Butter, Tapioca Fiber, Whole Milk, Erythritol, Cream, Natural Flavor, Sunflower Lecithin, Stevia Extract, Rebaudioside A), Vegetable Glycerin, Brain Blend (Flaxseed, Bovine Collagen, Lion’s Mane, Vitamin B12, Vitamin D3, Ashwagandha®), Natural Flavors, Sunflower Lecithin, Sea Salt, Tapioca Starch, Calcium Carbonate, Citric Acid
Additives
e322
e322i
e330
e422
e968
Related Products in Snacks
Dark Chocolate Almonds, Dark Chocolate
Old mill
E NOVA 4
Toasted coconut sandwich cookies, toasted coconut
E NOVA 4
Plant thins
C NOVA 4
Cassava root chips
C NOVA 3
French burnt peanuts
Quality Products
B NOVA 4
Dark chocolate bark
E NOVA 4
Thindulgent milk chocolate bark
E NOVA 4
Salted caramel sandwich cookies, salted caramel
E NOVA 3
Autumn assortment with hazelnut filling
E NOVA 4
Thindulgent dark chocolate bark
E NOVA 4
Yuca Root Chips
D NOVA 3
Soft nougat with pistachio
E NOVA 4