Barcode: 5010578003117
Lemon Yogurt
by Longley Farm
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Labels
no gluten
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 97.0 kcal |
| Fat | 3.7 g |
| of which saturated | 2.5 g |
| Carbohydrates | 11.8 g |
| of which sugars | 9.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 4.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Yogurt (MILK), Lemon (2.2%), Unrefined cane sugar Produced and packed in the same area that produces our hazelnut yogurt
Allergens
milk
Related Products in Dairies
Ultra Milk Low Fat
Ultra
B NOVA 3
Ultra Milk Full Cream
Ultrajaya
C NOVA 1
Ultra Milk Strawberry Flavor
Ultra Jaya
D NOVA 3
Kraft Cheddar 160g
Kraft
B
Biokul Greek yogurt plain
Bio Kul
Spar Cheddar Schnittkäse
Rupp
E NOVA 4
Diamond Full Cream Milk UHT
Diamond
B NOVA 1
Vorarlbergerer Hartkäse
Alma
D NOVA 3
Rupp
Mini Muuh
E NOVA 4
Diamond Fresh Milk
Diamond
B NOVA 1
Ultra milk full cream
Ultrajaya,ultra milk
C
mozA
Emina
B