Barcode: 4061462944802
Lemon Zero Sugar
by Vive
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
no added sugar
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1.7 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Carbonated Water, LEMON JUICE FROM CONCENTRATE (3%), Acids: Citric Acid, Malic Acid; Acidity Regulator Sodium Citrates; Sweeteners: Sucralose, Acesulfame K; Stabilisers: Gum Arabic, Guar Gum; Flavourings, Preservative: Potassium Sorbate; Antioxidant Ascorbic Acid Coconut Oil. DIETARY ADVICE: Suitable for vegans. No artificial colours or flavourings
Additives
e202
e296
e330
e331
e412
e414
e950
e955
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Acqua Panna Glass Bottle Mineral Water
Nestlé,Acqua Panna,San Pellegrino
A
Alkaline water
B NOVA 1
Sprite
sprite
E NOVA 4
Levité Manzana 1.5L
Villa Del Sur
D NOVA 4
Genki ramune blueberry
Genki
E NOVA 4
Apple & Elderflower High Juice
M&S
NOVA 4
Aloe Drink
NOVA 4 Eco-Score C
Pera
Placer
E NOVA 4
Diet Coke
Coca-Cola
C NOVA 4
Tonic water
Coca-Cola
E NOVA 4
Sweet and sour
Fused by fiona
E NOVA 4
Zitrone Pur Direktsaft
Hitchcock
B NOVA 1 Eco-Score D