Barcode: 7613036347716
Lemon Zitronengeschmack
by Nestea
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
rainforest alliance
rainforest alliance black tea
Available in
switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 20.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.8 g |
| of which sugars | 4.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Wasser, Zucker, Säuerungsmittel: Citronensäure, Tee-Extrakt 0,1%, natürliches Zitronenaroma und anderen natürlichen Aromen, Süssungsmittel: Steviolglycoside
Additives
e330
e960
Related Products in Beverages
Comella Choco-Drink
Emmi
D NOVA 4
Sirop Pêche BIO
Paquito
NOVA 4
Chai Latte Vanille
Fredsted
NOVA 4
Fulga cioco
Fulga
D NOVA 4 Eco-Score D
Ginger Lemon Kombucha
Remedy
C NOVA 4 Eco-Score B
Ribena Strawberry
Ribena
NOVA 4
PURE
SYNERGY
C Eco-Score B
Sirop Grenadine BIO 50cl
Paquito
NOVA 4
Organic Kombucha Wild Berry
Remedy
C NOVA 4 Eco-Score B
Mysyrup - Butterscotch
Myprotein
NOVA 4 Eco-Score A
GINGER ALE
CANADA DRY
E NOVA 4
Eau minérale naturelle
Vittel
A