Barcode: 00030083
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 15.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 3.5 g |
| of which sugars | 3.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Carbonated Water, Sugar, Acid: Citric Acid; Flavourings, Acidity Regulator: Trisodium Citrate; Preservative: Potassium Sorbate; Sweeteners: Sucralose, Acesulfame K.
Additives
e202
e330
e331
e331iii
e950
e955
Related Products in Beverages
HALF & HALF ICED TEA LEMONADE
Arnold Palmer LITE
E NOVA 4
Kapal Api Original Black Cofee
Kapal Api
E
Desperados Red
Desperados
NOVA 4 Eco-Score C
All In One Nutritional Shake Chocolate
Garden of Life
NOVA 4
[G-Energy - No Sleep] Carbonated energy drink
Kauen craft
E NOVA 4
Essential electrolyte enhanced water w vitamins
vitaminwater, Glaceau
C NOVA 4
Energade
Energade
D NOVA 4
Desperados Original Tequila
Desperados
NOVA 4 Eco-Score D
Xoxo peach ice tea
μουστακακης
D NOVA 4 Eco-Score B
Optimel framboise 0%
FrieslandCampina
NOVA 4 Eco-Score E
Tatra Jasne
Tatra
NOVA 4 Eco-Score C
Heineken 0.0%
Heineken
B NOVA 4 Eco-Score B