Barcode: 0020735092484
Lemonade
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
kosher
orthodox union kosher
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 19.4 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.9 g |
| of which sugars | 4.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
WATER, CORN SYRUP, SUGAR, CONCENTRATED LEMON JUICE, STRAWBERRY JUICE CONCENTRATE, ELDERBERRY JUICE CONCENTRATE (FOR COLOR), CITRIC ACID, LEMON PULP, NATURAL CITRUS BLEND (LEMON / ORANGE), NATURAL STRAWBERRY KIWI FLAVOR WITH OTHER NATURAL FLAVORS, ACACIA G
Additives
e330
Related Products in Undefined
Strawberry Shortcake Rolls
Little Debbie
E NOVA 4
Tortillas de Maíz Blanco
La Bandrita
A NOVA 4
golden sweet whole kernel corn with red & green peppers
food club
B NOVA 3
HOME STYLE DRESSING & CONDIMENT
DOROTHY LYNCH
E NOVA 4
iced coffee
International Delight
B NOVA 4
Tomato & Basil Pasta Sauce
Classico
A NOVA 3
Taco Rice
Knorr
D NOVA 4
Mozzarella Sliced Low Moisture Part-Skim Mozzarella Cheese
Sargento
E NOVA 3
potato
Grown in Idaho
A
Low Fat Cottage Cheese
Knudsen
B NOVA 4
Northern Italian
Ken's
E NOVA 4
Honey Turkey Breast
Dietz & Watson
C NOVA 4