Barcode: 0022198008392
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 39.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 9.7 g |
| of which sugars | 9.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | — |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, sugar, lemon juice concentrate, natural flavors, citric acid and ascorbic acid (vitamin c)
Additives
e330
Related Products in Beverages
Protein weight loss shake
C NOVA 4
Pink lemonade sugar free drink mix
Market Pantry, Target Stores
NOVA 4
Wild strawberry sugar free drink mix, wild strawberry
Market Pantry, Target Stores
NOVA 4
Market pantry, sugar free drink mix, fruit punch
Market Pantry, Target Stores
NOVA 4
Protein weight loss shake
C NOVA 4
Drink mix
NOVA 4
Apple cider
E NOVA 4
Market pantry, sugar free drink mix, lemonade
Market Pantry, Target Stores
NOVA 4
Spiced apple cider, cinnamon, orange & clove
E NOVA 4
Electrolyte-Infused Water
Archer Farms, Target Stores
B NOVA 1
White Cooking Wine
Market Pantry, Target Stores
NOVA 3
Market pantry, sugar free drink mix, strawberry, orange & banana
Market Pantry, Target Stores
NOVA 4