Barcode: 0041498247607
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 38.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 8.3 g |
| of which sugars | 7.9 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Filtered water, sugar, lemon juice concentrate, natural flavors, vegetable juice (for color), cucumber essence, watermelon juice concentrate, stevia leaf extract.
Additives
e960
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Poêlée de champignons cuisinés
Picard
A NOVA 3
Purée de carotte, potiron, patate douce cuisinée à la crème
Picard
C NOVA 3
Mélange de champignons
Picard
A NOVA 1
Quinoa et céréales cuisinées
Picard
B NOVA 3
Gnocchis de pomme de terre à poêler
Picard
C NOVA 3
Ecrasée de pomme de terre vitelotte
Picard
C NOVA 3
pommes de terre façon rôtissoire
Picard
B NOVA 3
Tajine de légumes surgelé
Picard
A NOVA 4
Pommes de Terre Grenaille Façon Hasselback
Picard
C NOVA 3
6 Fagots de haricots verts
Picard
C NOVA 3
Navets en Morceaux
Picard
A NOVA 1
Röstis de pomme de terre
Picard
C NOVA 4