Barcode: 0041900084691
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 19.7 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.9 g |
| of which sugars | 4.8 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
WATER, HIGH FRUCTOSE CORN SYRUP, LESS THAN 2% OF LEMON JUICE CONCENTRATE, ORANGE JUICE CONCENTRATE. CITRIC ACID, LEMON PULP, NATURAL; FLAVORS, POTASSIUM SORBATE (PRESERVATIVES), ASCORBIC ACID (VITAMIN C).
Additives
e202
e330
Related Products in Undefined
Frosted Lightly Sweetened Whole Grain Wheat Cereal
Malt O Meal
D NOVA 4
Lightly Sweetened Whole Grain Wheat Cereal
Maple & Brown Sugar Mini Spooners
D NOVA 4
Sweetened Corn Puff Cereal With Real Cocoa And Marshmallows
Malt O Meal
E NOVA 4
Toasted Cinnamon Squares
Mom's Best
E NOVA 4
Lightly Sweetened Whole Grain Wheat Cereal
Frosted Mini Spooners
D NOVA 4
Sweetened Corn Puff Cereal With Real Peanut Butter
Peanut Butter Colossal Crunch
E NOVA 4
Sweetened Whole Grain Oat Cereal With Real Honey
Honey Nut Scooters
E NOVA 4
Sweetend Whole Grain Oat Cereal
Mom's Best
E NOVA 4
Sweetened Rice Cereal With Natural & Artificial Fruit Flavors
Fruity Dyno-Bites
E NOVA 4
Naturally & Artificially Flavored Sweetened Corn Puff Cereal With Real Cocoa
Coco Roos
E NOVA 4
Sweetened Corn Puff Cereal With Real Peanut Butter
Peanut Butter Colossal Crunch
E NOVA 4
Oven Toasted Flakes Of Corn Cereal
Malt O Meal
D NOVA 3