Barcode: 0042827030020
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 50.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 9.2 g |
| of which sugars | 7.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Spring water, sugar, lemon juice from concentrate citric acid, gum arabic, natural flavors, yellow #5, preserved with <.10% sodium benzoate and potassium sorbate.
Additives
e102
e202
e330
e414
Related Products in Beverages
Sparkling water
C NOVA 4
Sparkling mineral water
B NOVA 4
Sparkling glacier
First Street, Smart & Final Iris Corporation
C NOVA 4
Sports Drink Lemon Lime
First Street
D NOVA 4
first street sports drink
First Street
D NOVA 4
Original sparkling mineral water
B NOVA 4
Sports drink
First Street
C NOVA 4
Lime sparkling mineral water
B NOVA 4
first-street
First Street
B NOVA 1
Lemonade flavored beverage, lemonade
E NOVA 4
Key lime sparkling water
C NOVA 4
Sparkling water
C NOVA 4