Barcode: 0048500202241
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 51.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 12.4 g |
| of which sugars | 11.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Filtered water, sugar, not from concentrate lemon juice, lemon pulp and natural flavors.
Related Products in Beverages
Lemon Iced Tea Drink Mix
Crystal Light
E NOVA 4
Iced decaffeinated tea
Crystal Light
E NOVA 4
Peppermint chocolate flavored hot cocoa mix k-cup pods, peppermint chocolate
NOVA 4
Mio Vitamin Acai Blueberry
NOVA 4
Vitamins mango pineapple powdered drink mix box
NOVA 4
Peppermint chocolate hot cocoa mix, peppermint chocolate
NOVA 4
Drink mix
Crystal Light
C NOVA 4
PEACH ICED TEA
Crystal Light
E NOVA 4
Shockin' Blue Raspberry
Zero Sugar Kool-Aid
NOVA 4
Mixed berry powdered drink mix box
NOVA 4
Lemonade drink mix
Crystal Light, Rocktenn
NOVA 4
lemonade
Country Time Dawn
E NOVA 4