Barcode: 0070885100706
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 167.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 43.3 g |
| of which sugars | 40.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, sugar, lemon juice concentrate, citrus pulp cells, citric acid, natural flavors and gum arabic.
Additives
e330
e414
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Houmous
La Barre
C NOVA 4
Sushi Nori
Hui Shang
C NOVA 1
Cappuccino
Auchan
NOVA 4
Auchan capsules thé menthe dg x10 73g packa
Auchan
D NOVA 4
La Rustiguette
Les Pains Fleur d'Or
C NOVA 4
Pate d'arachide
Leader Price
B NOVA 4
Asperges blanches
Auchan
B NOVA 3
Bio 100% arabica décaféiné
Auchan Bio
B NOVA 1
pain spécial avec levain de campagne
Le Fournil de Frédéric Neuhauser
C NOVA 4
Pain spécial au levain campagne
Neuhauser
D NOVA 4
Auchan café instantané lyophilisé décaf 100g - pack a
Auchan
B NOVA 1
Chicorée café
Auchan
NOVA 1