Barcode: 0075450137620
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 42.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.3 g |
| of which sugars | 10.8 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, sugar, lemon juice from concentrate, contains 0.5% or less of each of the following: citric acid, ascorbic acid, natural flavors, fruit and vegetable juice for color, vitamin blend (maltodextrin, vitamin e [acetate], vitamin b6 [pyridoxine hcl], vitamin a [palmitate], vitamin b12 [cyanocobalamin]).
Additives
e330
Related Products in Beverages
Food lion, soda, fruit punch
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Soda
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Food lion, caffeine free soda, orange, pineapple
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Hot Cocoa Mix, Milk Chocolate
Food Lion, Food Town Stores Inc.
NOVA 4
Sugar sweetened iced tea mix
Food Lion, Food Town Stores Inc.
NOVA 4
Diet Soda, Orange
Food Lion, Food Town Stores Inc.
C NOVA 4
Food lion, drink mix, lemonade
Food Lion, Food Town Stores Inc.
NOVA 4
Soda
Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Food lion, ragin' grape, grape soda
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Smooth Flavor Dr. Perky Soda
Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Iced tea mix
Food Lion, Food Town Stores Inc.
NOVA 4
Blackberry Raspberry Sparkling Water
Food Lion, Food Town Stores Inc.
C NOVA 4