Barcode: 02025122
Lemonade
by Morrissons
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
vegan
no palm oil
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 10.0 kcal |
| Fat | — |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 2.1 g |
| of which sugars | 2.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | — |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Carbonated water, Sugar, Acid (citric acid), Acidity regulator (sodium citrates), Flavouring, Preservative (potassium sorbate), Sweeteners (acesulfame K, sucralose).
Additives
e202
e330
e331
e950
e955
Related Products in Beverages
Lapin Kulta 0,0
Lapin Kulta,Hartwall
B NOVA 4
7up free
7up,Hartwall
C NOVA 4
Pepsi Max lime
Pepsi
C NOVA 4
Novelle plus multi b+c
Hartwall
A NOVA 4
Novelle plus C+E
Hartwall
A NOVA 4
Novelle
Hartwall
A NOVA 4
Alkoholiton erikois IPA
Hartwall,Lahden
C NOVA 1
Originaali Long Drink
Hartwall
NOVA 4
Pepsi Max
Pepsi
C NOVA 4
Pepsi Max
Pepsi
C NOVA 4
Hartwall Jaffa Kirsikka Sokeriton
Hartwall
C NOVA 4
Novelle plus aprikoosi
Hartwall
NOVA 4