Barcode: 06666040
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 0.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Carbonated mountain spring water, natural flavors, citric acid, apple juice concentrate, lemon juice concentrate, potassium benzoate (to ensure freshness), sucralose, ester gum, green tea extract, calcium disodium edta (to protect flavor), red #40, yellow
Additives
e129
e212
e330
e385
e445
e955
Related Products in Beverages
Hannaford, seltzer water, raspberry lime
Hannaford, Hannaford Bros. Co.
B NOVA 4
Seltzer water
Hannaford, Hannaford Bros. Co.
B NOVA 4
Hannaford, seltzer water, lemon
Hannaford, Hannaford Bros. Co.
B NOVA 4
Hannaford, seltzer water, mandarin orange
Hannaford, Hannaford Bros. Co.
B NOVA 4
Hannaford, sparkling water, kiwi-strawberry
Hannaford, Hannaford Bros. Co.
C NOVA 4
Hannaford, sparkling water, white grape
Hannaford, Hannaford Bros. Co.
C NOVA 4
Hot cocoa mix
Hannaford, Hannaford Bros. Co.
NOVA 4
Hannaford, sparkling water beverage, raspberry
Hannaford, Hannaford Bros. Co.
C NOVA 4
Seltzer water
Hannaford, Hannaford Bros. Co.
B NOVA 4
Hannaford, seltzer water, original
Hannaford, Hannaford Bros. Co.
B NOVA 1
Hannaford, seltzer water, lemon
Hannaford, Hannaford Bros. Co.
B NOVA 4
Sparkling water beverage
Hannaford, Hannaford Bros. Co.
C NOVA 4