Barcode: 0849819000449
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 45.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 11.6 g |
| of which sugars | 11.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Filtered water, high fructose corn syrup, citric acid, lemon juice concentrate, sodium hexametaphosphate (to protect flavor), gum arabic, potassium benzoate and potassium sorbate (to preserve freshness), sodium citrate, glycerol ester of rosin, natural flavor, calcium disodium edta (to protect flavor), and yellow 5.
Additives
e102
e202
e212
e330
e331
e385
e414
e452
e452i
Related Products in Beverages
Collagen protein cold brew coffee
C NOVA 4
Sin burst
Borden
E NOVA 4
Lowfat drinkable greek yogurt smoothie
Borden Dairy Company
E NOVA 4
Drink
Big Citrus
E NOVA 4
Chocolate fat free milk
Borden
B NOVA 4
Go wild smoothie
Borden Dairy Company
NOVA 4
Strawberry milk
Borden
E NOVA 4
Pink lemonade drink, pink lemonade
C NOVA 4
Chocolate 1% Lowfat Milk
Borden
E NOVA 4
Malta India
C NOVA 3
Fruit Punch Drink
Borden
D NOVA 4
Pink Lemonade Drink
Borden Dairy Company
D NOVA 4