Barcode: 0869372000304
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 38.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 9.4 g |
| of which sugars | 9.4 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Purified water, cane sugar, lemon juice from concentrate, natural flavor, fruit and vegetable juice for color, gum acacia.
Additives
e414
Related Products in Beverages
Cold brew unsweetened coffee drink
NOVA 4
Fruit punch flavored soda, fruit punch
Valu Time, Kingston Marketing Co
E NOVA 4
Orange flavored soda, orange
Valu Time, Kingston Marketing Co
E NOVA 4
Lemonade drink mix, lemonade
Valu Time
NOVA 4
Cold brew unsweetened coffee drink, black coffee
B NOVA 1
Freshly Squeezed Still Lemonade
Marks & Spencer
E NOVA 3
Taste Nirvana, Thai Tea
P.S.W. Inc.
E NOVA 4
Cold brew unsweetened coffee drink
B NOVA 4
Lemon sweetened iced tea mix, lemon
Valu Time, Kingston Marketing Co
NOVA 4
Grape flavored soda, grape
Valu Time, Kingston Marketing Co
E NOVA 4
Big Fizz, Cola
Rite Aid Corporation
E NOVA 4
Fruit punch drink mix, fruit punch
NOVA 4