Barcode: 29258918
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 20.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 4.6 g |
| of which sugars | 4.4 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Carbonated Water Sugar Lemon Juice from Concentrate (2%) Acid: Citric Acid Flavourings Acidity Regulator: E331 Preservative: E202, E242
Additives
e202
e242
e331
Related Products in Beverages
Birra Moretti - Baffo d’Oro
Birra Moretti, Heineken
NOVA 3
Birra non filtrata
Ichnusa, Heineken
NOVA 3
Birra Moretti alla friulana
Birra Moretti, Heineken
NOVA 4
Moretti Rossa
Birra Moretti, Heineken
NOVA 3
Ichnusa non filtrata
Heineken, Ichnusa
NOVA 3
Birra Heineken 66 cl
Heineken
NOVA 3
Ichnusa non filtrata
Heineken, Ichnusa
NOVA 3
Bière Moretti Zero
Birra Moretti, Heineken
NOVA 4
Grani antichi
Birra Moretti, Heineken
NOVA 3
Heineken 0.0%
Heineken
B NOVA 4
Birra
Heineken, Ichnusa
NOVA 3
Birra Moretti Ipa
Birra Moretti, Heineken
NOVA 3