Barcode: 4088600274065
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 20.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 4.5 g |
| of which sugars | 4.5 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Carbonated Water, Sugar, Lemon Juice from Concentrate, Citric Acid, Flavourings, Acidity Regulator: Sodium Citrates, Sweeteners: Aspartame, Saccharins, Preservative: Potassium Sorbate
Additives
e202
e330
e331
e951
e954
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Bebida à Base de Amêndoa
Continente,Continente Área Viva,Área Viva,SONAE
C NOVA 4
Laranja com polpa
Autêntico
D
Néctar Maracujá Maçã e Manga
Continente,SONAE
E NOVA 3
Néctar Pera
Continente,SONAE
E NOVA 3
Iced tea Manga
Continente,SONAE
E NOVA 4
Néctar Uva Merlot do Mediterrâneo
Continente,Continente Seleção,Seleção,SONAE
E NOVA 3
Cola
Continente,SONAE
E NOVA 4
100% Sumo Multifrutos
Continente
D NOVA 1
Laranja do Algarve Néctar
Continente
D NOVA 3
Água Tónica
Continente
D NOVA 4
Frutos Vermelhos
Autêntico
D NOVA 1
100% Sumo Maçã
Continente,Continente Equilíbrio,Equilíbrio
C NOVA 1