Barcode: 9300633999285
Lemonade
by Woolworths
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
health star rating
health star rating 0 5
Categories
Available in
australia
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 40.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 9.8 g |
| of which sugars | 9.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Carbonated Water, Sugar, Acidity Regulators (Citric Acid, Sodium Citrate), Natural Flavour, Preservative (202)
Additives
e202
e330
e331
Related Products in Beverages
Unfiltered pils
Beck's
NOVA 3
3X energy
Kazaal Industrie
NOVA 4
beck’s
Beck's
NOVA 3
beck-s
Beck's
NOVA 3
Vita Ace
Rhön Sprudel
E NOVA 4
Becks Blue alcohol-free beer
Beck's
NOVA 3
Edel Würzig (4.9%)
Holsten
NOVA 3
Kefir latte fermentato
Berchtesgadener Land
B NOVA 3
Edelherb Premium Pils Kulmbacher 0,5 L
Kulmbacher
NOVA 3
Premium Weissbier
Franziskaner
NOVA 3
Johannisbeere
Hella
C NOVA 4
Caramel Macchiato
Starbucks
C NOVA 4