Barcode: 9400574027723
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 31.1 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 7.6 g |
| of which sugars | 7.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, Food Acids (330, 331, 300), Dextrose, Flavours (Soy), Clouding Agent, Vegetable Gum (466), Anticaking Agent (341), Colour (102)
Allergens
soybeans
Additives
e102
e300
e330
e331
e341
e466
Related Products
Oven Roasted Turkey Breast
Centrella
C NOVA 4
Centrella, bagels, blueberry
Centrella, Central Grocers Co-Op Inc.
C NOVA 4
Premium Hardwood Hickory Smoked Bacon
Centrella Signature
E NOVA 3
Premium Hardwood Hickory Smoked Bacon
Centrella
E NOVA 3
Centrella, honey wheat bagels
Centrella, Central Grocers Co-Op Inc.
B NOVA 4
Premium Sliced Ham
Centrella
C NOVA 4
Raisin Cinnamon Bagels
Centrella, Central Grocers Co-Op Inc.
C NOVA 4
Centrella, plain bagels
Centrella, Central Grocers Co-Op Inc.
C NOVA 4
Honey Roasted Turkey Breast
Centrella
D NOVA 4
Signature premium honey ham
Signature, Centrella
D NOVA 4