Barcode: 42295341
Lemonade Blood Orange
by Lemonaid
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
fair trade
no gluten
organic
vegetarian
eu organic
vegan
no additives
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 30.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 6.8 g |
| of which sugars | 6.8 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Eau, jus d'orange sanguine (8%), sucre de canne, jus de pamplemousse, jus de citron, jus d'orange, jus de cerise, eau gazeuse.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Confiture Framboise
E NOVA 4
Wild Blueberry Flax Granola, Wild Blueberry Flax
C NOVA 4
Sweetened dried jumbo cranberries
Johnvince Foods
D NOVA 3
Coconut mango granola
C NOVA 3
Stock & barrel, california halves & pieces walnuts
Stock & Barrel
A NOVA 1
Berry patch granola
B NOVA 3
Gelée de raisins concord
DORA
NOVA 4
Tartinade de type confiture fraises et rhubarbes
C NOVA 4
Smooth peanut butter
A NOVA 2
Sea salted veggie chips
Johnvince Foods
C NOVA 4
Amandes Crues
Johnvince Foods
A NOVA 1
Organic Pitted Medjool Dates
Trader Joe's
C NOVA 1