Barcode: 0043000952658
Lemonade Drink, Lemon
by Country time
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 38.9 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 9.9 g |
| of which sugars | 9.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Water, High Fructose Corn Syrup, Contains Less Than 2% Of Natural Flavors, Citric Acid, Sodium Citrate, Acacia Gum, Ester Gum, Yellow 5, Sodium Benzoate (Preservative), Calcium Disodium Edta (To Protect Flavor).
Additives
e102
e211
e330
e331
e385
e414
e445
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Jamba Juice, Watermelon Breeze Smoothie, 16 Fl Oz
Jamba Juice
C
Jugo de naranja
De la granja
E NOVA 4
Krispy Kreme, Frozen Vanilla Latte, 12 Oz
Krispy Kreme
Long John Silver's, Wild Cherry Pepsi, Small, 20 Fl Oz
Long John Silver's
C
Sheetz, Double Espresso, Dark
Sheetz
B
Firehouse Subs, Coca-Cola, 22 Fl Oz
Firehouse Subs
B
Joe's Crab Shack, Dr Pepper
Joe's Crab Shack
E
Perkins, Sprite, Large
Perkins
C
TGI Friday's, Frappe, Chocolate
TGI Friday's
E
Wawa, Salted Caramel Mocha Cappuccino, 16 Oz
Wawa
B
Dr Juice Coco
Diaco Foods
NOVA 1
Red Robin, Coca Cola, Kid
Red Robin
C