Barcode: 0011161144984
Lemonade drink mix
Processing
NOVA 4
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 389.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 94.4 g |
| of which sugars | 94.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, fructose, citric acid, contains 2% or less of: natural flavor, magnesium oxide, sodium citrate, potassium citrate, vitamin c (ascorbic acid), color (titanium dioxide, yellow 5 lake).
Additives
e102
e171
e330
Related Products in Beverages
Lemon-Lime Soda
Sprite
E NOVA 4
Caffeine Free Diet Coke
Coca-Cola
C NOVA 4
Natural Lemon Iced Tea
Gold Peak
E NOVA 4
Coca-Cola
Coca-Cola
E NOVA 4
Sports drink
C NOVA 4
Powerade
Powerade
C NOVA 4
Sprite
Sprite
E NOVA 4
Bickford's, traditional soda, ginger beer, ginger beer
Bickford's
E NOVA 4
Pomegranate acai, blueberry protein sports drink
New Whey Nutrition Llc
C NOVA 4
Coca-Cola
Coca-Cola
E NOVA 4
Bickford's, Traditional Soda, Creamy Soda
Bickford's Australia Pty Ltd
E NOVA 4
Bickford's, sarsaparilla traditional soda
Bickford's
E NOVA 4