Barcode: 0810143512755
LEMONADE ELECTROLYTES
Processing
NOVA 1
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 161.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 32.3 g |
| of which sugars | 16.1 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 4.0 g |
Ingredients
Organic Lemon*, Citric Acid (Cassava Root), Potassium, Citrate (Electrolyte), Organic Coconut Water, Magnesium, Citrate (Electrolyte), Lemon Extract, Sodium Chloride, (Electrolyte), Calcium Citrate (Electrolyte),, Organic Stevia Leaf, Organic Monk Fruit, *With Tapioca Starch | CONTAINS COCONUT
Additives
e330
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
100% Bio Saft Milder Apfel
Babylove
Kokosmilch
DmBio, dm
E NOVA 1
Trink-Kakao
DmBio,dm
E NOVA 3
Quetschie Banane & Ananas in Apfel mit Kokosmilch
Babylove, dm
NOVA 1
ISO-Drink Blutorangen Geschmack
dm Sportness
E NOVA 4
Leichte Maracuja 100% Direktsaft
DmBio
B NOVA 1
Mandeldrink natur
DmBio
B NOVA 3
Barista Haferdrink mit Soja
DmBio
D NOVA 3
Soja Drink natur
DM
B NOVA 1
Dinkel drink matur
DmBio
D NOVA 3
Kokosmilch
DmBio, dm
E NOVA 1
Kokosdrink Natur Bio dm
DmBio
B NOVA 4