Barcode: 0850005324713
Lemonade Elevated Drink Mix
by Bare & Bones
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 294.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 52.9 g |
| of which sugars | 17.6 g |
| Fiber | 29.4 g |
| Proteins | 29.4 g |
| Salt | 1.6 g |
Ingredients
BOVINE COLLAGEN, AGAVE INULIN, SWEET AGAVE, CITRIC ACID, LEMON JUICE (LEMON JUICE SOLIDS, TAPIOCA MALTODEXTRIN), NATURAL FLAVOR, SEA SALT, STEVIA LEAF EXTRACT, TURMERIC (FOR COLOR)
Additives
e330
e960
Related Products in Powdered Drink Mix
Super Green
Your Super
A
Christstollenscheiben
Great Value
D NOVA 4
SUPERGREENS POWDER
Sweet Heart
A NOVA 1
Salud Hydration + Immunity Drink Mix
La Platica
E NOVA 4
Fruit Punch Elevated Drink Mix
Bare Bones
D NOVA 4
Horchata Agua Fresca
SALUD
C NOVA 4
cedevita
cedevita,Atlantic grupa
E NOVA 4
Blue Hydra Moringa Citrus Drink Mix
Orich
E NOVA 4
Hydration + Immunity Drink Mix
Salud
E NOVA 4
Supergreen
Nello
A NOVA 4