Barcode: 03495711
Lemonade Hard Seltzer
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 28.2 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.6 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
sparkling water, cane sugar, natural flavors, citric acid, lemon juice concentrate, stevia, agave, sodium tiber, sugars, vitamin d, calcium and iron.
Additives
e330
Related Products in Beverages
Drickkvarg Ananas&kokos
Coop
B NOVA 4
Mountain Dew - Citrus Blast
Carlsberg, Carlsberg Sverige, Mountain Dew, PepsiCo
E NOVA 4
ICE espresso + milk
LÖFBERGS LILA AS
E NOVA 4
Socker dricka
Coop
D NOVA 4
Orange Tropic
Coop
E NOVA 4
קוקה קולה מנגו
קוקה קולה
B NOVA 4
Limonade
Sodastream
C NOVA 4
A-Fil med acidophilus
Coop
B NOVA 1
Julmust
Coop
E NOVA 4
Apotekarnes Julmust
Carlsberg
D NOVA 4
Festis - Cactus Lime
Carlsberg, Festis
NOVA 4
Ekologisk Glögg
Coop, Änglamark
NOVA 3