Barcode: 0810116121557
Lemonade Hydration Drink
by Prime
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
natural flavors
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 5.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 1.0 g |
| of which sugars | 0.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
FILTERED WATER, COCONUT WATER FROM CONCENTRATE, CITRIC ACID, DIPOTASSIUM PHOSPHATE, SUCRALOSE, ACESULFAME POTASSIUM, NATURAL FLAVOR, GUM ARABIC, ESTER GUM, TRIMAGNESIUM CITRATE, L-ISOLEUCINE, L-LEUCINE, L-VALINE, DL-ALPHA TOCOPHEROL ACETATE (VITAMIN E), BETA-CAROTENE FOR COLOR, RETINYL PALMITATE (VITAMIN A), PYRIDOXINE HYDROCHLORIDE (VITAMIN B6), CYANOCOBALAMIN (VITAMIN B12)
Additives
e330
e340
e340ii
e414
e445
e641
e950
e955
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Enriched Seeded Hamburger Buns
Food Lion
C NOVA 4
Black beans
A NOVA 1
Large lima beans
A NOVA 1
Great northern beans
A NOVA 1
Small red beans
A NOVA 1
Fork split english muffins
A NOVA 4
Fork split english muffins
C NOVA 4
Fork split english muffins
C NOVA 3
Fork split english muffins
A NOVA 4
Complete Pancake & Waffle Mix
Food Lion
NOVA 4
Tomato sauce, tomato
Food Lion
A NOVA 4
Brown 'N' Serve Rolls
Food Lion
C NOVA 4