Barcode: 0048500202678
Lemonade juice
by Tropicana
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
no artificial flavors
Categories
Available in
france, united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 41.7 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 10.8 g |
| of which sugars | 10.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Filtered water, lemon juice, sugar and natural flavors.
Related Products in Beverages
Tè zero
MD
C NOVA 4
Pro bios fragola
MD, Vivo Meglio
E NOVA 3
SanTHÈ
Sant'Anna
E NOVA 4
Tè alla pesca
Casado, MD
E NOVA 4
Té alla pesca
MD
E NOVA 4
Red mix
MD, Spumador, Viviland
E NOVA 4
Chinotto Happyfresh
MD
C NOVA 4
Effervescente Granulare (citrato)
Cucina E Sapori, MD
E NOVA 4
Tropico Happy Fresh - Gusto Tropicale
MD
D NOVA 4
Cola zero
MD
C NOVA 4
Sant'Anna Santhè
Sant'Anna
E NOVA 4
Fruity touch
Sant'Anna
B NOVA 4