Barcode: 0021130122721
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 0.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 2.5 g |
Ingredients
Water, citric acid, sodium citrate, gum arabic, sucralose (sweetener), contains less than 2%: niacinamide, vitamin b6, vitamin b12, natural flavor, sucrose acetate isobutyrate, yellow 5, sodium benzoate and potassium sorbate (preservatives).
Additives
e102
e202
e211
e330
e331
e414
e444
e955
Related Products
One Low Fat Milk
Darigold
A NOVA 1
Fat Free Milk
Darigold
A NOVA 1
1% low fat milk
Darigold
B NOVA 1
Darigold, 2% reduced fat milk
Darigold
B NOVA 1
Low fat milk
Darigold
E NOVA 4
Low fat milk
Darigold
B NOVA 1
Fat Free Milk
Darigold
A NOVA 1
Fat Free Milk
Darigold
A NOVA 1
Ultra-Pasteurized Fat Free Milk
Darigold
B NOVA 1
Creamy fat free milk
Darigold
B NOVA 1