Barcode: 0786162650078
Lemonade Nutrient Enhanced Water Beverage
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
kosher
not advised for specific people
mk kosher
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 22.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 5.6 g |
| of which sugars | 5.4 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Reverse osmosis water, Cane sugar, Citric acid, Calcium lactate gluconate (calcium), Natural flavour, Monocalcium phosphate (calcium), Magnesium chloride (magnesium), Ascorbic acid (vitamin C), Zinc gluconate (zinc), Dl-alpha-tocopheryl acetate (vitamin E), Calcium-d-pantothenate (pantothenic acid), Retinyl palmitate (vitamin A), Pyridoxine hydrochloride (vitamin B6)
Additives
e330
e341
e341i
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Cold Brew Coffee
STōK
NOVA 4
ENERGY COFFEE BEVERAGE
SToK COLD BREW
E NOVA 4
Latte Oatmilk Cold Brew Coffee Beverage, Latte
Stok
NOVA 4
Oat-Coconut-Soy Nextmilk Fortified Beverage, Whole
Silk
C NOVA 4
Oat-Coconut-Soy Nextmilk Fortified Beverage, Original Reduced Fat, ESL, CAN
Silk
C NOVA 4
Silk Protein Oat milk
Silk
B NOVA 4
Cold brew peppermint coffee
Stok cold brew peppermint coffee
C NOVA 4
Punch de fruta
Gatorade
C NOVA 4
Original Unsweetened Almondmilk
Silk
C NOVA 4
Bebida Gatorade sabor fresandia
Gatorade
NOVA 4
Mocha Protein Cold Brew Coffee Beverage, Mocha
Stok
B NOVA 4
Oreo iced cofee
International
E NOVA 4