Barcode: 0856281006756
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 393.0 kcal |
| Fat | 3.6 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 89.3 g |
| of which sugars | 53.6 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 3.6 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Sugar, popcorn, corn syrup, dextrose, soybean oil, salt, soy lecithin, citric acid, maltodextrin, tricalcium phosphate, natural and artificial flavor, fd&c yellow 5 lake.
Additives
e102
e322
e322i
e330
Related Products in Snacks
Coco, Popcassava Snack, Salt & Pepper
Coco International
E NOVA 4
Pop Potato
Coco
D NOVA 4
Oatmeal chip cookie mix
NOVA 4
Pop Potato
Coco International
D NOVA 4
Coco, Popcassava Snack, Maui Onion
Coco International
D NOVA 4
Coco, Popcassava Snack, Sea Salt
Coco International
D NOVA 3
Coco, Pop Cassava, Chipotle Mango
Coco International
D NOVA 4
Hickory smoked meat snack stick salsa rose
E NOVA 4
Coco, pop potato, salt & pepper, salt & pepper
Coco International
E NOVA 4
Coco, Pop Potato, Sea Salt
Coco International
D NOVA 3
Beef jerky
D NOVA 4
Bunnies Chicks & Ducks Cookie Mix
Mason
NOVA 4