Barcode: 0860011688518
Lemonade Protein
by gramms
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
no lactose
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 315.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 78.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
WHEY PROTEIN ISOLATE, CITRIC ACID, NATURAL FLAVORS, STEVIA EXTRACT, TURMERIC EXTRACT (FOR COLOR)
Additives
e100
e330
Related Products in Protein Supplement
Hybrid Protein
AN Performance
D NOVA 4
All-in-One Shake
Goodprotein
D NOVA 4
Clear Whey Protein
Myprotein
NOVA 4
Whey Protein
Body Fortress
D NOVA 4
organika glycine
Organika
NOVA 4
ISOLATE PROTEIN
BODY X FORTRESS
A NOVA 4
Select Protein Peanut Butter Cookie
PEScience
E NOVA 4
FARM FED Marshmallow Milk
AXE & SLEDGE
NOVA 4
Impact Whey Isolate
Myprotein
B NOVA 4
IMPACT Whey Isolate
MYPROTEIN
NOVA 4
Essential Protein Daily Shake
Ritual
NOVA 4
PLANT BASED PROTEIN BANANA CINNAMON
TRUVANI
D NOVA 4