Barcode: 5902609000564
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 357.0 kcal |
| Fat | 0.6 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 38.0 g |
| of which sugars | 1.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
100% Couscous from wheat.
Related Products in Meals
Chilli con carne recipe mix
By sainsbury's
C NOVA 4
All Natural Mediterranean Lentil Salad
Cedar's
A NOVA 3
Hillshire Snacking, Grilled Chicken Bites With Sweet Chili Sauce
Sara Lee Foods
D NOVA 4
Soup, pepper jack tomato
C NOVA 4
Mushroom and garlic pizza
By sainsbury's
C NOVA 3
Chicken Soup For The Soul, Soup Mug Gift Set
Dat'L Do-It Inc.
B NOVA 4
Spicy chipotle pulled chicken with sauce packets hot sandwich starters, spicy chipotle
D NOVA 4
Roasted vegetable lasagne
B NOVA 4
Classic chicken noodle soup mix, classic chicken noodle
E NOVA 4
Cedar’s Black Bean Salad
Cedar's
B NOVA 3
Classic chicken noodle soup mix
E NOVA 4
Italian Style Escarole Soup With White Chicken Meat, Italian Style Escarole
Springglen fresh foods
A NOVA 4