Barcode: 5701043001393
Let Plantefedtstof
by Ama
Processing
NOVA 4
Labels
omega 3
high in omega 3
Categories
Available in
denmark
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 344.0 kcal |
| Fat | 38.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 0.3 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.6 g |
| Salt | — |
Ingredients
Vand, rapsolie (28%), palmeolie*, inu - lin, salt, emulgatorer (E471, E476), konserveringsmiddel 9 (kaliumsorbat), surhedsregulerende middel (citronsyre). antioxidant (alfatocopherol), naturlig aroma, vitamin A, vitamin D, farve (betacaroten). Certificeret og bæredygtig. Se mere på www.dragsbæk.dk 6666 g AMA LET er perfekt at smøre på brødet, og smagen er mild og rund. AMA LET er rig på omega 3, kilde til fibre og indeholder kun 38% fedt. Det er ca. 50% min - dre fedt end traditionel plantefedtstof!
Additives
e160a
e160ai
e202
e330
e471
e476
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Cup Noodles Chicken Flavor
Nissin
NOVA 4 Eco-Score B
Walnüsse
Rewe
A NOVA 1 Eco-Score D
White bread
no name
C
Honey Gold Bite-Size Potatoes
Tasteful Selections
NOVA 1
Huile d'Olive Vierge Extra
Baghlia
Eco-Score D
Studentenfutter - Classic
Aldi, Farmer naturals, Märsch
D NOVA 3 Eco-Score D
Penne Rigate
Panzani
A NOVA 1
Pinienkerne
ja!
A NOVA 1 Eco-Score E
Nut & fruit mix classic
Alesto, Lidl
D NOVA 1 Eco-Score D
Amandes
Seeberger
B NOVA 1 Eco-Score E
Pinienkerne
rewe beste wahl
A NOVA 1 Eco-Score E
Bio-Streichcreme Tomate, Paprika, Beluga-Linse
Rewe, Rewe Bio+vegan
C NOVA 4