Barcode: 4002674184211
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 213.0 kcal |
| Fat | 6.8 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 26.9 g |
| of which sugars | 11.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.7 g |
| Salt | 39.3 g |
Ingredients
Meersalz, Zwiebeln, Paprika, Pfeffer, schwarzer Sesam, Tomate, Knoblauch, Petersilie, Kurkuma, Rapsöl, Zitrone.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Urtehummus
grønne folk
C NOVA 3
Eggnudler
Lotus Grand
A NOVA 3
Grøt, svarthavre og ceylon kanel
Den sorte havre
B NOVA 3
Hummus
grønne folk
C
Bread Crumbs Panko
Lotus Grand
NOVA 3
Medaglione Basilikum & Pinjekjerner
En verden av smaker
D NOVA 4
chili sin carne
grønne folk
C NOVA 3
Solsikkeolje
Asian Food
B
Villmarkstomp
Bodø Bakeri
A NOVA 3
Middagsris Essenza
Ivrig handel as
B NOVA 1
Nudler med Biffsmak
NORDIC GROUP INTERNATIONAL AS
NOVA 4
Müsli Med Belgisk Sjokolade
Den Sorte Havre
D