Barcode: 4002674184396
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 323.0 kcal |
| Fat | 14.3 g |
| of which saturated | 1.6 g |
| Carbohydrates | 33.6 g |
| of which sugars | 13.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 9.8 g |
| Salt | 17.7 g |
Ingredients
Meersalz, Pfeffer, Zwiebeln, Sesam geröstet, Senfkörner geschrotet, Paprika, Pastinake, Karotte, Tomate, Rapsöl, Rauchsalz (Meersalz, Rauch), Zwiebeln getoastet, Schnittlauch, Bohnenkraut, Knoblauch, Kümmel
Allergens
mustard
sesame seeds
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Bio Cashew Drink
Natur aktiv
C NOVA 4
Weisse Riesenbohnen im Aufguss
King's Crown
D NOVA 4
Mango Chutney
Aldi
C NOVA 3
Zimt Chips
Aldi,Brüggen,Golden Bridge
C NOVA 4
Weizen-mischbrot
Landbrot
C NOVA 4
Delikatess Apfel-Rotkohl
KingsCrown, King' s Crown
NOVA 4
Schoko Krunchy
Golden Bridge,Aldi,Bruggen
C NOVA 4
Mini breadsticks
Aldi
D NOVA 3
Mexican style Barbacoa Beef & Rice
Specially Selected
C NOVA 4
Baked Beans In Tomato Sauce
Aldi Everyday Essentials
B NOVA 4
FIBRE WHOLEGRAIN OATS Harvest morn NO ADDED SUGAR
Harvest Morn
A NOVA 4
Bourbon Vanilleextrakt
Gut Bio,Aldi
NOVA 4